Szybka przeprowadzka do nowego mieszkania? Sprawdź projekty mieszkań pod klucz

projekty mieszkań pod klucz

Zakup nowego mieszkania to skomplikowane wyzwanie. Musimy poświęcić wiele czasu na znalezienie odpowiadającego nam lokalu, dopełnić wszystkich formalności, a na końcu także przygotować go do zamieszkania. Ten ostatni etap może być szczególnie męczący, zwłaszcza jeśli wykończeniem mieszkania musimy zająć się samodzielnie. Dla osób, które chciałyby skrócić ten okres, najlepszym wyborem będą projekty mieszkań pod klucz. Nie tylko będą mogły cieszyć się atrakcyjnym wizualnie mieszkaniem, ale też pozbędą się większości problemów związanych z jego wykończeniem.

Co oznacza urządzanie mieszkania pod klucz?

Usługa projektu mieszkania pod klucz jest w Polsce zjawiskiem relatywnie nowym, ale bardzo dobrze przyjętym. Oznacza to, że zakupione mieszkanie jest zdatne do użytku, a jego właściciel nie musi nic robić, by w nim zamieszkać – oprócz oczywiście wniesienia swoich rzeczy osobistych. Aby podejść do tej kwestii w sposób najkorzystniejszy dla klienta, zwykle całą usługą zajmuje się jedna firma. Projekt mieszkań pod klucz obejmuje więc nie tylko opracowanie aranżacji wyglądu mieszkania, jego kolorystyki lub użytych materiałów, ale także wykonanie wszystkich prac czysto technicznych. Są to czynności takie jak pełne wykończenie łazienki razem z sanitariatami, położenie podłóg, malowanie ścian, wykonanie podwieszanych sufitów, zamontowanie oświetlenia, a nawet przemodelowanie układu pomieszczeń.

Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, możemy taką usługę wykupić bezpośrednio u swojego dewelopera. Nie jest to jednak obowiązek, więc warto rozejrzeć się za taką firmą, która gwarantuje odpowiadające nam warunki i jest w stanie przedstawić nam interesującą aranżację. Dobrze sprawdzi się też w przypadku, gdy kupujemy mieszkanie używane i chcemy je przemodelować.

Czy warto zdecydować się na taką opcję?

Zdecydowanie się na kompleksową usługę wykończenia mieszkania ma dużo swoich zalet. Trzeba jednak pamiętać o tym, że należy się tym zainteresować wcześniej. Zdarza się, że cieszące się zaufaniem klientów firmy, takie jak DecoNova.pl, mają harmonogram prac ustalony nawet na kilka miesięcy. Według słów projektanta często zdarza się, że klienci zgłaszają się do nich w momencie, w którym już chcieliby rozpocząć prace. Tymczasem zajmująca się tym agencja musi mieć czas, by poznać oczekiwania klienta, jak i samo mieszkanie, a następnie opracować optymalny projekt.

W ogólnym rozrachunku takie rozwiązanie będzie jednak bardzo korzystne. Dzięki temu, że realizuje je jedna firma, właściciel mieszkania otrzymuje gwarancję na całość prac, a przy tym nie traci czasu na poszukiwanie fachowców z różnych dziedzin. Szczegółowe rozplanowanie pozwala natomiast już na samym początku ustalić kosztorys przygotowania mieszkania pod klucz, co utrzyma budżet pod kontrolą. Co najważniejsze, z góry będziemy wiedzieć, kiedy mieszkanie będzie gotowe do wprowadzenia się – przybliżymy więc najprzyjemniejszy moment zakupu nowego mieszkania.